EtusivuHallinto > Lautakunnat

Lautakunnat

Keskusvaalilautakunta
Perusturvalautakunta
Rakennuslautakunta
Sivistyslautakunta
Tarkastuslautakunta
Tekninen lautakunta
Tielautakunta
Tukipalvelulautakunta

 

                                  


                Keskusvaalilautakunta

Johanna Purho-Ruotsalainen pj.
Puh. 040 537 1804
johanna.purho at saunalahti.fi

Tuula Astala varapj.
Puh. 040 193 2153
tuula.astala at gmail.com

Jorma Ikonen
Puh.

Jari Lamponen
Puh. 0400 548 244
jari.lamponen at pp.inet.fi

Matti Patrikainen
Puh. 040 1632 333
matti.patrikainen at luukku.com                                    

Keskusvaalilautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Tuija Setälä, arkistosihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 210
tuija.setala at mantyharju.fi


                Sivistyslautakunta

Panu Karjalainen, pj
Miekankoskentie 402
52700 Mäntyharju
panu.h.karjalainen@gmail.com

Piia Hämäläinen
Ratatie 6 as. 5
52700 Mäntyharju
Puh. 040 534 0483
piia.hamalainen@mantyharju.fi

Markku Huovinen
Mäntyharjuntie 29
52700 Mäntyharju
Puh. 044 262 6143
markku.huovinen@mantyharju.fi

Anssi Karjalainen
Möllintie 80
52700 Mäntyharju
Puh. 0500 997 022

Maiju Kokkonen
Vuoriniementie 53
52700 Mäntyharju
Puh. 040 721 4208
maiju.kokkonen@mantyharju.fi

Kirsi Paasonen
Paadenmaa 608
52980 Ahvenainen
Puh. 040 078 5288
kirsi.paasonen@mantyharju.fi

Ulla Sohlman
Kaislapolku 11 as. 2
52700 Mäntyharju
Puh. 040 745 9910
ulla.sohlman@mantyharju.fi

Ismo Partio, kunnanhallituksen edustaja
Viloharjuntie 45
52700 Mäntyharju
Puh.  040 8489 541
ismo.partio@mantyharju.fi

 

Sivistyslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Esittelijä, tiedustelut päätöksistä                                                                                                                    

Sivistysjohtaja Suvi Pirnes-Toivanen

Puh. 040 593 4867
suvi.pirnes-toivanen@mantyharju.fi                                                                                                                 

Pöytäkirjanpitäjä

Hallintosihteeri Arja Leppäkumpu, puh. 044 7707 211


                                  

                Perusturvalautakunta

Raimo Leppäkumpu, pj.
Pekkojärventie 706
52700 Mäntyharju
Puh. 040 5020 463
raimo.leppakumpu@mantyharju.fi

Taina Taumala, vpj.
Veerannantie 25
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 578 028
taina.taumala@mantyharju.fi

Liisa Kuoksa
Kiiskintie 94
52700 Mäntyharju
Puh. 050 537 4993
liisa.kuoksa@mantyharju.fi

Katariina Mutka
Tylliläntie 22
52700 Mäntyharju
Puh. 040 733 4294
katariina.mutka@mantyharju.fi

Jenny Mäntynen
Hassunpekontie 9 as 5
52700 Mäntyharju
Puh. 040 716 1628
jenny.mantynen@mantyharju.fi

Mauri Taipale
Oikotie 4
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 678 760
mauri.taipale@mantyharju.fi

Juha Vallin
Lustilantie 25
52700 Mäntyharju
Puh. 040 747 7133
juha.vallin@mantyharju.fi

Ari Hartonen, kunnanhallituksen edustaja
Haapaseläntie 7
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 900 001
ari.hartonen@mantyharju.fi

 

Toiminta on käytännössä loppunut uuden Etelä-Savon sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymän toiminnan alkaessa 1.1.2017.
Kunnan perusturvapalvelut siirtyivät ESSOTEn hoidettaviksi 1.1.2017.


                Rakennuslautakunta

Teuvo Partonen, pj
Karkialahdentie 116
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 555 9310

Heta Jukola
Kasesmäentie 78
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 5020 461

Päivi Lepistö
Reposentie 23
52760 MYNTTILÄ
Puh. 050 384 3037
paivi.lepisto53@gmail.com 

Christian Malm
Kiepintie 9 as 9
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0400 405 015
christian-malm@hotmail.com

Mika Ruohoranta, vpj
Namuniementie 121
52970 PANKALAHTI
Puh. 044 375 3096
mika.ruohoranta@rautia.fi
 

Raili Rantanen, kunnanhallituksen edustaja
Tammelantie 26
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 411 2426
raili.rantanen@mantyharju.fi

Rakennuslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä
Pasi Hinkkuri, rakennustarkastaja, esittelijä
Puh. 0400 155 000
pasi.hinkkuri@mantyharju.fi

Mirja Marttila, palvelusihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707258
mirja.marttila@mantyharju.fi 


                Tarkastuslautakunta

Timo Kuoksa, pj.
Kiiskintie 94
52700 Mäntyharju 
P.0505539010
timokuoksa44@gmail.com                                                                                                                             


Rauno Suoniemi, vpj.
Kolkkalantie 4 as 7
52700 Mäntyharju
p. 0400 794 077
rauno.suoniemi@rskonsultointi.fi                                                                                                                                                                                                                                       

Tarmo Norén
Tylliläntie 36
52700 Mäntyharju
p. 0400 929 861 
tarmo.noren@gmail.com

Helen Kokkonen
p. 040 578 1796
helen.paasonen@live.com                                                                                                                                                                                                                                         

Hilkka Suhonen
Ruutinmäentie 17                                                     
52700 Mäntyharju
p. 040 530 5129
hilkka.annikki.suhonen@gmail.com                                                                                                                                   

Tarkastuslautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä:
Piia Mustonen, pöytäkirjanpitäjä
p. 044 7707 215
piia.mustonen@mantyharju.fi


 

                Tekninen lautakunta

Matti Paasonen, pj
Tuomikuja 3
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0400 169 835
mattitapiopaasonen@gmail.com 

Ilpo Honkanen
Laattaantie 7
52960 NURMAA
Puh. 0400 183 969
ilpo.honkanen@mantyharju.fi 

Tapio Hämäläinen, vpj
Virransalmentie 1646
52920 VOIKOSKI
Puh. 040 545 8371
tapio.hamalainen@pp1.inet.fi 

Anniina Kähkönen
Kyttäläntie 41
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 541 5671
anniina.kahkonen@mantyharju.fi

Eveliina Mäenpää
Ukkolantie 56
52890 KÄÄVÄNKYLÄ
Puh. 040 555 4487
eveliina.maenpaa@gmail.com

Aki Pekkanen
Tervaniementie 13 as. 4
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 045 111 8861
aki.pekkanen@suomi24.fi 

Raili Suomi
Mouhuntie 1078
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0440 494 547
railisuomi1@gmail.com

Sari Lantta, kunnanhallituksen edustaja
Tommolantie 52
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 708 7500
sari.lantta@mantyharju.fi 

Teknisen lautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Tapio Montonen, tekninen johtaja, esittelijä
Puh. 0400 753 846
tapio.montonen@mantyharju.fi 

Raili Rimaila, palvelupäällikkö, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 254
raili.rimaila@mantyharju.fi 


                Tielautakunta

Anssi Turtiainen, pj.
Hassunpekontie 8-10  8
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 718 6270
anssi.turtiainen@mantyharju.fi

Janne Haajanen, vpj
Kuvalanranta 5
52920 VOIKOSKI
Puh. 040 506 7517
janne.haajanen@pp.inet.fi 

Meeri Kanula
Vuorijärventie 5
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0400 476 847
meeri.kanula@gmail.com

Juha Koivula
Iiskolantie 13
52920 VOIKOSKI
Puh. 050 501 2249
koneurakointikoivula@gmail.com 

Raili Suomi
Mouhuntie 1078
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0440 494 547
railisuomi1@gmail.com

Raili Rantanen, kunnanhallituksen edustaja
Tammelantie 26
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 411 2426

Tielautakunnan esittelijä: 

Tapio Montonen, tekninen johtaja
Puh. 040 0753 846
tapio.montonen@mantyharju.fi 

Tielautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä:

Veli Leppä, kunnossapitopäällikkö
Puh. 0400 794 067
veli.leppa@mantyharju.fi


                Tukipalvelulautakunta

Markku Lamponen, pj
Haukitie 13
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0400 775 500
markku.lamponen@veisto.com

Erja Halinen
Kuhatie 6
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 679 5059
erja33@gmail.com

Jenni Kasurinen
Peltokuja 1
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 768 9161
jenni.kasurinen@netti.fi

Jani Paasonen, vpj
Pihlajaniementie 70
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 040 545 7420
jani.paasonen@drivex.fi

Tapani Penttinen
Routatie 5
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 0400 600 584
tapsapenttinen62@gmail.com

Tanja Hartonen-Pulkka, kunnanhallituksen edustaja
Koivutie 8
52700 MÄNTYHARJU
Puh. 050 368 0244
tanja.hartonen-pulkka@mantyharju.fi 

Tukipalvelulautakunnan esittelija ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Tapio Montonen, tekninen johtaja
Puh. 040 0753 846
tapio.montonen@mantyharju.fi

Raili Rimaila, palvelupäällikkö, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 254
raili.rimaila@mantyharju.fi