EtusivuHallinto > Lautakunnat

Lautakunnat

Keskusvaalilautakunta
Perusturvalautakunta
Rakennuslautakunta
Sivistyslautakunta
Tarkastuslautakunta
Tekninen lautakunta

 

 

                                        


                      Keskusvaalilautakunta 1.6.2017 -

Johanna Purho-Ruotsalainen pj.
Puh. 040 537 1804
johanna.purho at saunalahti.fi

Tuula Astala 
Puh. 040 193 2153
tuula.astala at gmail.com

Jorma Ikonen
Puh.

Jari Lamponen
Puh. 0400 548 244
jari.lamponen at pp.inet.fi

Matti Patrikainen
Puh. 040 1632 333
matti.patrikainen at luukku.com

Keskusvaalilautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Tuija Setälä, arkistosihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 210
tuija.setala at mantyharju.fi


                      Sivistyslautakunta

Panu Karjalainen, pj
Miekankoskentie 402
52700 Mäntyharju
panu.h.karjalainen@gmail.com

Piia Hämäläinen
Ratatie 6 as. 5
52700 Mäntyharju
Puh. 040 534 0483
piia.hamalainen@mantyharju.fi

Markku Huovinen
Mäntyharjuntie 29
52700 Mäntyharju
Puh. 044 262 6143
markku.huovinen@mantyharju.fi

Anssi Karjalainen
Möllintie 80
52700 Mäntyharju
Puh. 0500 997 022

Maiju Kokkonen
Vuoriniementie 53
52700 Mäntyharju
Puh. 040 721 4208
maiju.kokkonen@mantyharju.fi

Kirsi Paasonen
Paadenmaa 608
52980 Ahvenainen
Puh. 040 078 5288
kirsi.paasonen@mantyharju.fi

Ulla Sohlman
Kaislapolku 11 as. 2
52700 Mäntyharju
Puh. 040 745 9910
ulla.sohlman@mantyharju.fi

Ismo Partio, kunnanhallituksen edustaja
Viloharjuntie 45
52700 Mäntyharju
Puh.  040 8489 541
ismo.partio@mantyharju.fi

 

Sivistyslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Esittelijä, tiedustelut päätöksistä                                                                                                                    

Sivistysjohtaja Suvi Pirnes-Toivanen

Puh. 040 593 4867
suvi.pirnes-toivanen@mantyharju.fi                                                                                                                 

Pöytäkirjanpitäjä

Hallintosihteeri Arja Leppäkumpu, puh. 044 7707 211


                                        

                      Perusturvalautakunta

Raimo Leppäkumpu, pj.
Pekkojärventie 706
52700 Mäntyharju
Puh. 040 5020 463
raimo.leppakumpu@mantyharju.fi

Taina Taumala, vpj.
Veerannantie 25
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 578 028
taina.taumala@mantyharju.fi

Liisa Kuoksa
Kiiskintie 94
52700 Mäntyharju
Puh. 050 537 4993
liisa.kuoksa@mantyharju.fi

Katariina Mutka
Tylliläntie 22
52700 Mäntyharju
Puh. 040 733 4294
katariina.mutka@mantyharju.fi

Jenny Mäntynen
Hassunpekontie 9 as 5
52700 Mäntyharju
Puh. 040 716 1628
jenny.mantynen@mantyharju.fi

Mauri Taipale
Oikotie 4
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 678 760
mauri.taipale@mantyharju.fi

Juha Vallin
Lustilantie 25
52700 Mäntyharju
Puh. 040 747 7133
juha.vallin@mantyharju.fi

Ari Hartonen, kunnanhallituksen edustaja
Haapaseläntie 7
52700 Mäntyharju
Puh. 0400 900 001
ari.hartonen@mantyharju.fi

 

Toiminta on käytännössä loppunut uuden Etelä-Savon sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymän toiminnan alkaessa 1.1.2017.
Kunnan perusturvapalvelut siirtyivät ESSOTEn hoidettaviksi 1.1.2017.


                      Rakennuslautakunta

 

Tero Ollikainen, pj
Keskustie 4 as 3
52700 Mäntyharju
tero.ollikainen@mantyharju.fi

Anssi Turtiainen, varapj
Hassunpekontie 8-10 C 8
52700 Mäntyharju
anssi.turtiainen@mantyharju.fi

Pekka Heikkilä
Haukitie 1 B 7
52700 Mäntyharju
pekka.heikkila@mantyharju.fi

Nina Saloranta
Pekonsaarentie 13
52700 Mäntyharju
nina.saloranta@mantyharju.fi

Heta Jukola
Kasesmäentie 78
52700 Mäntyharju
heta.jukola@mantyharju.fi

Markku J. Lamponen, khall.edustaja
Haukitie 13
52700 Mäntyharju

Rakennuslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Pasi Hinkkuri, rakennustarkastaja, esittelijä
Puh. 0400 155 000
pasi.hinkkuri@mantyharju.fi

Mirja Marttila, palvelusihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707258
mirja.marttila@mantyharju.fi 


                      Tarkastuslautakunta

Timo Kuoksa, pj.
Kiiskintie 94
52700 Mäntyharju 
P.0505539010
timokuoksa44@gmail.com                                                                                                                             


Rauno Suoniemi, vpj.
Kolkkalantie 4 as 7
52700 Mäntyharju
p. 0400 794 077
rauno.suoniemi@rskonsultointi.fi                                                                                                                                                                                                                                       

Tarmo Norén
Tylliläntie 36
52700 Mäntyharju
p. 0400 929 861 
tarmo.noren@gmail.com

Helen Kokkonen
p. 040 578 1796
helen.paasonen@live.com                                                                                                                                                                                                                                         

Hilkka Suhonen
Ruutinmäentie 17                                                     
52700 Mäntyharju
p. 040 530 5129
hilkka.annikki.suhonen@gmail.com                                                                                                                                   

Tarkastuslautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä:
Piia Mustonen, pöytäkirjanpitäjä
p. 044 7707 215
piia.mustonen@mantyharju.fi


 

                      Tekninen lautakunta 1.6.2017 - 31.5.2021

Sari Lantta, puheenjohtaja
Puh. 040 708 7500
sari.lantta@mantyharju.fi 

Tapani Penttinen, varapuheejohtaja
Puh. 0400 600 584
tapani.penttinen@mantyharju.fi

Janne Haajanen, jäsen
Puh. 040 506 1717
janne.haajanen@mantyharju.fi

Minna Hytönen, jäsen
Puh. 040 590 5261
minna.hytonen@mantyharju.fi

Antti Hyyryläinen, jäsen
Puh. 050 309 5848
antti.hyyrylainen@mantyharju.fi

Tapio Hämäläinen, jäsen
Puh. 040 545 8371
tapio.hamalainen@mantyharju.fi

Mia Lamponen, jäsen
Puh. 0400 949 938
mia.lamponen@mantyharju.fi

Tapani Penttinen, jäsen
Puh. 0400 600 584
tapani.penttinen@mantyharju.fi

Liisa Torniainen, jäsen
Puh. 040 540 9687
liisa.torniainen@mantyharju.fi

Juha Vallin, jäsen
Puh. 040 747 7133
juha.vallin@mantyharju.fi

 

Kunnanhallituksen edustaja kokouksissa
Seppo Hujanen
Puh. 040 744 1928
seppo.hujanen@mantyharju.fi

 

Teknisen lautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Tapio Montonen, tekninen johtaja, esittelijä
Puh. 0400 753 846
tapio.montonen@mantyharju.fi

Raili Rimaila, palvelupäällikkö, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 254
raili.rimaila@mantyharju.fi