EtusivuPalvelutLiikunta ja ulkoilu  > Liikuntaseurat

 

Liikuntaseurat

Kunta ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Tietoja päivitetään liikuntaseurojen omien ilmoitusten pohjalta. Seuroilla on itsellään vastuu toimittaa ajantasainen tieto kuntaan. Tietoja voi toimittaa kirjaamo@mantyharju.fi tai palautelomakkeen kautta. 

 

Hc Crusaders ry

Harrastejääkiekko, jalkapallo ja beachsoccer

Jukka Ahola pj
Puh. 040 588 4414
jupe-66@hotmail.com

Jari Sarja sih.
Puh. 044 794 5106
jari.sarja@otavanopisto.fi


Mäntyharjun Judo ry

Judoa kilpailu- ja harrastetoimintana. www.mantyharjunjudo.fi         

Tero Vuorio pj.         
Lehtotie 11            
52700 Mäntyharju        
vuorio.tero@gmail.com

Minna Rossi sih.
minna.rossi@gmail.com
puh. 045 114 7031


Mäntyharjun Jäntevä ry

urheilu- ja liikuntaseura            
eril. liikuntamuotoja esim.jalkapallo

Timo Kuoksa pj    
Kiiskintie 94    
52700 Mäntyharju
puh. 050 553 9010

Ari Saarinen siht.    
Näädäntie 13    
52700 Mäntyharju    
puh. 040 716 9962    
katjaari@pp.inet.fi


Mäntyharju Kisa ry.

voimistelu- ja urheiluseura

Sami Kauppinen pj.                    
Haukiniementie 545                    
52850 Halmeniemi
puh. 0400 48 3589
hallinta@kauppisenlomamokit.com

Sari Lantta siht.    
puh. 040 708 7500


Mäntyharjun Moottorikerho ry

motocrossia ja jokamiesluokkaa kilpailu-
ja harrastetoimintana            

Matti Paasonen pj.                
Tuomikuja 3                        
52700 Mäntyharju                
puh. 0400 16 9835                
mattitapiopaasonen@gmail.com

Hanna Himanen siht.    
Poitintie 37 
52700 Mäntyharju    
puh. 050 558 0219    
hanna.himanen@gmail.com


Mäntyharjun Ratsastajat ry

ratsastusurheilua kilpailu- ja        
harrastetoimintana

Eija Kajander pj.                                   
puh. 040 843 4388
eija.kajander@mantyharjunratsastajat.net

Anneli Sihvo siht.    
puh. 0400 42 9909
anneli.sihvo@mantyharjunratsastajat.net

www.mantyharjunratsastajat.net

 


Mäntyharjun Reissupolku ry

erilaiset liikuntatapahtumat:        
ulkoilu-, retkeily- ja elämystapahtumat

Reissupolun kotisivut 

http://reissupolku.sporttisaitti.com

Markku Sohlman pj.            
Kaislapolku 11
52700 Mäntyharju            
puh. 0400 854 844
markku.sohlman@gmail.com

Reino Nousiainen siht.    
Keskustie 14 as 10    
52700 Mäntyharju    
puh. 0400 19 9501
reiska.nousiainen@luukku.com


Mäntyharjun Virkistys ry.

Lajit: hiihto, lentopallo, pesäpallo,      
salibandy, yleisurheilu, voimistelu ja    
tanssi, sekä monilajiset liikuntakerhot.
www.virkistys.fi

Kirsi Kohonen, puheenjohtaja                   
52700 Mäntyharju
kirsi.kohonen@virkistys.fi              
puh. 040 747 5955            

Mari Pilssari, sihteeri
52700 Mäntyharju
mari.pilssari@virkistys.fi
puh. 040 177 1301


Partsimaan Isku ry

Lajit: jääpallo, jalkapallo, yleisurheilu        
ja ammunta

Kari Mouhu pj.    
Jokivaarantie 31    
52700 Mäntyharju
puh. 050 306 1846

Tuija Hyyryläinen siht.    
Virransalmentie 261b    
52700 Mäntyharju    
puh. 050 377 5535


Ratsastusseura Capriole ry

ratsastusurheilua kilpailu- ja        
harrastetoimintana

Katariina Tuokko pj.            
Madepolku 3 B 7                    
52700 Mäntyharju            
puh. 040 733 4294            
katariina_tuokko@hotmail.com

Sari Tyni siht.    
puh. 040 589 7474