Lautakunnat ja jaostot

Lautakunnat 1.6.201731.5.2021

 

Keskusvaalilautakunta

Astala, Tuula
Hartonen, Anja     
Malm, Christian (varapuheenjohtaja)
Punavaara, Teuvo (puheenjohtaja)
Turkki, Mikko                             

Keskusvaalilautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Setälä Tuija, arkistosihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 040 563 9199


Sivistyslautakunta

Huovinen, Markku    
Karjalainen, Panu (puheenjohtaja)
Kasurinen, Jenni
Kettunen, Seppo (varapuheenjohtaja)
Kähkönen, Anniina
Matilainen, Päivi
Mutka, Katariina
Penttinen, Aleksi
Turkki, Susanna    

Sivistyslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Esittelijä, tiedustelut päätöksistä
Hämäläinen Kati, vt. sivistysjohtaja 
Puh. 044 7707 237

Pöytäkirjanpitäjä
Juhola Christian, hyvinvointikoordinaattori
Puh. 040 8303 999


Rakennuslautakunta

Heikkilä, Pekka    
Jukola, Heta
Ollikainen, Tero (puheenjohtaja)
Saloranta, Nina
Turtiainen, Anssi (varapuheenjohtaja)

Rakennuslautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Hinkkuri Pasi, rakennustarkastaja, esittelijä
Puh. 0400 155 000

Marttila Mirja, palvelusihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707258


Tarkastuslautakunta

Honkanen Ilpo (puheenjohtaja)
Kantola Eero (varapuheenjohtaja)
Norén Tarmo
Rantanen Raili
Suomi Raili                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Tarkastuslautakunnan sihteeri / tiedustelut päätöksistä:

Leppäkumpu Arja, hallintosihteeri, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 211


Tekninen lautakunta

Haajanen Janne
Hyyryläinen Antti
Hämäläinen Tapio
Lamponen Mia
Lantta Sari (puheenjohtaja)
Penttinen Tapani (varapuheenjohtaja)
Pesonen Eija
Torniainen Liisa
Vallin Juha

Teknisen lautakunnan esittelijä ja sihteeri / tiedustelut päätöksistä

Kurvinen Lasse, tekninen johtaja, esittelijä
Puh. 0400 753 846

Rimaila Raili, palvelupäällikkö, pöytäkirjanpitäjä
Puh. 044 7707 254

Lautakuntien jäseniin voi olla yhteydessä sähköpostitse. Sähköpostiosoite: etunimi.sukunimi(at)mantyharju.fi

 

Jaostot

Kunnanhallituksen konsernijaosto 2019-2021

Hartonen-Pulkka Tanja
Hujanen Seppo 
Paasonen Jani
Pekkanen Leena (puheenjohtaja)
Rimpeläinen Kari

Konsernijaoston esittelijä

Ollikainen Jukka, kunnanjohtaja, esittelijä
Puh. 040 7797 747    

 

 

 

 

 

 


Kunnanhallituksen henkilöstöjaosto 2019-2021

Lamponen Mia
Lopperi Jaana (puheenjohtaja)
Ruohoranta Mika

Henkilöstöjaoston esittelijä

Penttinen Tuomo, Hallinto- ja talousjohtaja, esittelijä
Puh. 040 5229 055   


Teknisen lautakunnan tiejaosto  2017-2021

Haajanen Janne
Hämäläinen Tapio
Lantta Sari (puheenjohtaja)

Jaostojen jäseniin voi olla yhteydessä sähköpostitse. Sähköpostiosoite: etunimi.sukunimi(at)mantyharju.fi

 

Yhteystiedot näet tästä.