Henkilöstö ja yhteystiedot

 

Rehtori

Kimmo Tanttu 0405059563 sij. 7.11.2018 – 3.2.2019 Kati Hämäläinen 044 7707 237

Johtava erityisopettaja

Pirkko Tervo 0405339458

Vararehtori

Kati Hämäläinen 0447707237 sij. 7.11.2018 – 3.2.2019 Laura Porthén 044 7707 240

Koulusihteeri

Marjo Lehtinen, sij. Marjo Siiriäinen 0447707241 marjo.siiriainen@mantyharju.fi

Opettajainhuone

0447707242

Opettajien sähköposti

etunimi.sukunimi@edu.mantyharju.fi

 

Opinto-ohjaaja 

Anne Tonteri 0407229318

Koulukuraattori 

Taina Tillanen 0405655283 taina.tillanen@essote.fi

Kouluterveydenhoitaja 

Tuija Hyyryläinen 0407303481 tuija.hyyrylainen@essote.fi

Iltapäivätoiminnan ohjaaja 

0447707332

 

Opettajat ja koulunkäynninohjaajat 2018 – 2019

 

Luokanopettajat 2018-2019

0A Anne Raaska 0405526452

0B Eija Tarkiainen 0405528054

1A Tuula Kyllönen 0447707350

1B Anne Malova 0405653891 

2A Kati Hämäläinen 0447707237 sij. 7.11.2018 – 3.2.2019 Jane Latvala 0409605929

2B Päivi Paakkunainen 0447707291

3A Anu Wrangell 0447707051

3B Mirja Mattila 0447707234

4A Kirsi Paasonen 0447707118 

4B Titta Viljakainen 0407189427 

4C Päivi Ripatti 0407189546

5A Annamari Riittinen 0405173950  

5B Leena Ikonen 0447707233

6A Jari Heikkinen 0447707235

6B Outi-Maria Honkonen 0447707289

1-9EF Anne Häkkänen 0405653892

7-9E  

1J-9J Juhani Niemelä 0445258422

Erityisopettaja Satu Taipale 0447707238

Erityisopettaja Marjo Penttinen 0447707299

Erityisopettaja Sirpa Jolkkonen 0442558879 

Erityisopettaja Juha-Pekka Tuukkanen 0405041566

Aineenopettajat 2018-2019

7A Sari Ollikainen 0447707295

7B Heikki Porthén 0407721862

7C Sanni Majakivi 0405517091

7D Hanna Tanttu 0407189596

8A Laura Porthén 0447707240

8B Minna Flink 0447707297

8C Anu Paavola 0407189469

9A Jari Loimula 0447707294

9B Vesa Tirri 0447707293

9C Arto Lilja 0407255496

9D Ulla Teittinen 0447707292

 

 

Antti Äärimaa

0407602729  musiikki                    

Sanni Majakivi

ruotsi, venäjä

Risto Käyhkö

ortodoksiuskonto

Minna Matikka

kuvataide

Hanna Tanttu

0407189596, ruotsi, saksa

Piia Hartikainen

venäjä, ruotsi

Lotta Kauppinen

0407189772, liikunta ja terveystieto      

Annamari Niskanen

äidinkieli ja kirjallisuus

Ilona Kylmä

0447707304 englanti, Jukolan opettaja

Juhani Niemelä

Jukolan opettaja

Mika Leinonen

Jukolan opettaja

Marja Jansa 0407743828, ET, S2

 Kirsi Martela              0447707073 englanti

 Riitta Valkama            044 7707 244 kotitalous ja uskonto


Koulunkäynnin ohjaajat 2018-2019

Marita Halinen

Sinikka Heusala

Merja Ihonen

Kirsi Kauhanen

Jan Konga

Satu Laakkonen

Sirpa Lehtinen

Susanna Lehtinen

Katja Lehtonen

Eija Leppänen

Milla Miettinen

Satu Mustonen

Päivi Paakkari

Sanna Paasonen

Jaana Rautio

Marika Rautvaara 

Taina Taumala

Leila Torniainen

Marjo Tyrväinen